طراحی باغ – گیاهانی که در یک باغ کوچک مدیترانه ای با هم خوب به نظر می رسند

ایجاد یک طرح کاشت موفقیت آمیز دقیقاً بر اساس همان اصولی است که موفقیت یا عدم وجود یک طراحی داخلی منزل ، یک مجسمه ، یک نقاشی یا لباس پوشیده شده برای یک رویداد اجتماعی را تعیین می کند. فردی که می داند چگونه لباس بپوشد ، از نظر تئوریک باید بتواند باغ را نیز “خوب” بپوشاند.

با این حال ، یافتن افرادی که خانه آنها یک مدل است بسیار معمول است و هنوز هم به دلایلی ، وقتی صحبت از باغ می شود ، به نظر می رسد غریزه های دقیق تر و حتی دانش طراحی آنها را به نفع نگرش “هر چیزی می رود” جت می کند.

هرچه رویکرد منظم تری باشد ، احتمال دستیابی به یک ترکیب باغبانی متعادل  گل آزالیا ، هماهنگ و جذاب بیشتر خواهد بود. این بدان معناست که مانند لباس یا طراحی اتاق نشیمن ، تعداد عناصر مختلف – در مورد باغ – گیاهان ، باید نسبتاً محدود شود.

بسیاری از باغهای بزرگ جهان در گذشته املاک خصوصی بودند ، اما اکنون مانند انگلستان برای عموم آزاد است. یک ویژگی مشترک این است که باغ به اتاقها تقسیم شود ، در آنجا نقوش خاصی حاکم است. در این میان می توان یک باغ “سفید” یا یک باغ “آبی” ، یک چمن زینتی و یک گل رز داشت. این دلمشغولی برای یافتن یک نقوش کاملاً مشخص ، به هیچ وجه نباید با سندرم پارک موضوعی ، مناسب برای دیزنی لند یا شاید برخی از ستاره های راک اشتباه گرفته شود. نکته این است که ، ویژگی اصلی که این باغ ها را بسیار شگفت انگیز می کند ، تعریف ، محدودیت ، محدود کردن گزینه های موجود است.

به طور طبیعی تقسیم زیر به واحدهای جداگانه برای یک طرح کوچک حومه ای غیرقابل اجرا است و در نتیجه ، تمایل به آزمایش و قرار دادن هرچه بیشتر گونه های مختلف در فضای کوچک است. بنابراین در نهایت با باغ “باید” روبرو می شویم – تخت گل رز واجب ، حاشیه علفی ، سنگواره و یا دو درخت میوه ، آب و در آب و هوای گرم ، گوشه گرمسیری. همه اینها در 100 متر مربع است!

یک رویکرد جایگزین ، رویکردی که ممکن است در ابتدا محافظه کارانه و محتاطانه به نظر برسد ، اما در واقع می تواند بسیار جسورانه تر ، جسورانه و جالب تر باشد ، هدف قرار دادن باغ “تنها” است. این می تواند به عنوان مثال ، انتخاب تنها گونه هایی باشد که دارای بافت برگ خاصی هستند ، یا فقط گیاهان در یک محدوده رنگ خاص. پیمودن در این مسیر شجاعت قابل توجهی می طلبد ، اگر دلیل دیگری غیر از این نباشد که مغایر با دانه باشد و برخلاف آنچه بیشتر صاحبان خانه می توانند آن را هنجار بدانند. بنابراین در اینجا چند روش برای دستیابی به ترکیبی وجود دارد که هم یکپارچه و هم متنوع ، ساده اما جذاب است.